Okazja na aktywne wykorzystanie wolnego czasu to zawsze dobry pomysł - taką właśnie był skierowany do najmłodszych bieg dziecięcy "Dycha Pod Krokwią" w Zakopanem.

Na trasach biegowych Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań OlimpijskichZakopanem w sobotę 21 października tuż przed południem zebrały się uśmiechnięte zdeterminowane do działania młode osoby. Bieg zgromadził uczestników już od rocznika 2008 po kolejne młodsze na zmagania, których dystans - od 600 metrów do 2,5 kilometrów - zależał właśnie od wieku. Wyłoniono najlepszych w poszczególnych kategoriach, nagrodzono ich statuetkami, ale nie to było najważniejsze. Wszyscy czas spędzili aktywnie, toteż pamiątkowe medale wręczono każdemu młodemu biegaczowi. W tej miłej ceremonii wzięła udział wybitna polska lekkoatletka Joanna Jóźwik, uczestniczka wielu światowych imprez, w tym Igrzysk Olimpijskich, która wcześniej poprowadziła profesjonalną rozgrzewkę dla uczestników biegu.

Wspomniane zawody, poza prozdrowotnym przekazem, gwarantowały też spędzenie czasu pośród malowniczych górskich widoków, stanowiły zachętę do aktywności na co dzień, a także zapewniły skorzystanie w ciekawy sposób z nowoczesnej infrastruktury zakopiańskiego COS-u u podnóża Średniej Krokwi.

 

 

Pomiędzy biegami na uczestników czekały, jako dodatkowa atrakcja, stanowiska z biathlonem laserowym, które cieszyły się niemałym zainteresowaniem. I trudno się temu dziwić, wszak to doskonały sposób na łączenie zabawy z trenowaniem cech takich, jak precyzja czy cierpliwość.

 

 

 

 

Dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.